21. dubna 2011

Sedím si tak na u pomníku v Komenského sadech a koukám na hodinky. Tři čtvrtě na čtyři. Nooo, už by tady měli pomalu být. Domlouvali jsme se po půl. Tak se koukám dokola, všude plno bruslařů, sem tam i cyklista a vedle mě se nějaký mladík v helmě točí na hlavě do rytmu hudby linoucí se z vedle stojícího přehrávače. Vždyť je krásně a teplo, tak co by seděli doma, že jo. A hele, Pája a Zdeňka přijíždí i s malou Johankou! A chvíli za nimi i Eva s Pepou, no výborně. Všechno v pořádku? Všechno. Necháme Evu s Pepou stavět dráhy pro jízdu zručnosti a s Matějkovic triem vyrážíme vstříc radnici, už by tam ostatně měli být první dorazivší.

Hele, už jich tu je na 20 a další přijíždějí! Z centra, od Nádražní a hele, i od sadu přijíždějí. No paráda. Už se to začíná pomalu hromadit. Pohledy plné očekávání. A už doráží i první hvězdy letošní cyklojízdy - Pan Motýl následovaný kluky s furtšlapama. Ahoj všichni! Kdo nemáte nazdobené kolo, tak se pojďte nazdobit k nám, máme všechno! Nafukovací balónky tak za chvíli povlávají za nejedním kolem a pestrobarevné fáborky rozjasňují celé náměstí. Jejdamane, už je pomalu čas, tak pozor všichni - za chvíli vyjedeme! Pěkně se sbalit, naposledy se podívat po náměstí a jedem!

Ahóóóój! Cink-cink-cink
Ahóóóój, Ostravo!
Cink-cink-cink
Ahóóóój, Ostraváci! Cink-cink-cink
Velká jarní cyklojízda Ostravou! Cink-cink-cink
Jedeme NA KOLE! Cink-cink-cink
Dneska je Den Země! Cink-cink-cink
Ahóóój cyklisto, přidej se k nám! Cink-cink-cink
Jedeme na kole a JDE TO! Cink-cink-cink
Do práce na kole, do školy na kole, VŠUDE NA KOLE! Cink-cink-cink
Ahóóóój lidi! Cink-cink-cink
Ahóóóój! Cink-cink-cink

Fíha, toto uteklo! Už jsme v Komenského sadech. Rozhlížím se po lidech a přemýšlím, na co to dívám. Tak to má být, to je přece na cyklojízdě taky podstatné. Úsměvy. Díky všem, co jste se zúčastnili, byli jste super! A už je tady petice proti katastrofálnímu stavu chodníku na Vodárně (Eliško, promiň, nakonec jsem to zapomněl podepsat :)). A už jsou tady i vyhlášení cen. První místo za výzdobu - i přes vydatnou snahu ostatních - Pan Motýl! Nejmladší účastník? Pět let, a hned dva! A bylo to kouzlo spontánního okamžiku, kdy se kromě několika předem připravených kategorií vymyslely na místě i kategorie další. Předáváme tak třeba i cenu pro nejstatečnějšího jezdce, kterou získalo - uvažte! - asi osmileté děvčátko, které 3x během cyklojízdy spadlo, ale vždy se hrdinsky zvedlo a dojelo až do samotného konce. Máme tu hodně drobných reflexních věcí, tak se nestyďte a berte, budete vidět! Tak to celé pokračuje, až se lidé pomalu začnou rozjíždět domů a my tu zůstáváme a zahajujeme jízdu zručnosti, na kterou už ti nejmenší netrpělivě čekají. Jóóóó to byl zas jednou prima den....

Fotky

Dojmy kluků s fixed koly

Epilog: Jako vždy nesmím zapomenout poděkovat všem, kteří nám s cyklojízdou pomáhali a to především našim strážným cykloandělům z Městské policie i jejich kolegům na křižovatkách. Obrovské díky patří i městskému Aktiv Besipu a samozřejmě také ostravské kanceláři krajského Besipu, který nás zásobil nejen hodnotnými cenami a vším tím reflexním, co bylo k mání, ale především nám zapůjčil vybavení na jízdu zručnosti. Ještě jednou díky všem.

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář