1. března 2016

Jeho soukromá sbírka čítá zhruba čtyřicítku kol různých značek. Sklep už jejich nápor neunesl, a tak se jich teď nadšený cyklista zbavuje. Dělá to originálním způsobem. Na facebookových stránkách Kolo pro Ostravu se snaží propagovat ježdění na tomto jednostopém dopravním prostředku.

A to i tak, že za určitý počet „lajků“ dává na různá místa Ostravy kola k volnému odběru. Ač to jsou starší stroje, dlouho na místě nevydrží. „První kola byla během pár hodin pryč,“ říká sedmadvacetiletý muž. Bicykly jsou zamčené, fanoušky na sociální síti ale komentář u fotografie bicyklu navede k tomu, jak získat klíč.

Za tři dřepy klíč od zámku

V nedalekém baru řeknete ́chci kolo zdarma od Kola pro Ostravu ́ a uděláte tři dřepy,“ zněly například instrukce k získání třetího vydaného kola.

Filip Kamidra by chtěl, aby kouzlu bicyklů propadlo více lidí.Kamidra se cyklistice věnuje již půlku života. Rád by, aby jejímu kouzlu propadli i další. A jde na to takto svérázně. Sám pracuje jako messenger, ale při tom musí chtě nechtě sedat každý den do auta.

Jezdím i do měst v okolí a to by se na kole prostě nedalo,“ vysvětluje nadšenec.

Ostravan je připraven za další stovky „lajků“ na svých facebookových stránkách dát do ulic Ostravy i další bicykly. Rád by tento projekt ještě povýšil a nechal jej více žít vlastním životem.

Chtěl bych, aby po Ostravě putovalo kolo tak, že si jej vždy někdo půjčí a ve chvíli, kdy jej nebude potřebovat, tak jej vyfotí a prozradí, kde je klíč od jeho zámku, aby jej mohl využít někdo další,“ dodal mladík.

A že je o kola opravdu zájem, dosvědčuje i třeba poděkování majitele pátého kola: "Když mi bylo dvanáct, máma s tátou koupili mi kolo. Právě takové jako jsem získal tento týden. Sehnat takové kolo v osmdesátých, znamenalo buď známosti nebo dlouhé čekání v noční frontě bez jasného výsledku. Na toto kolo jsem taky čekal. V teple domova, napojen na internet. Sledoval jsem jak přibývají čísla a zaklínal magickou pětistovku. A potom jsem běžel, dělal dřepy a běžel. Sem a tam. A dostal klíč. A jak se mi to stalo? Za mou tak trochu posedlost může Filip Žena Kamidra. Je málo takových bláznů, kteří mají rádi lidi. Má nás rád upřímně. Trochu ho znám. Jasně, kola prodává. Ale taky dává. Nemají závratnou hodnotu. Jde o radost, napětí, touhu, vzpomínky, štěstí.
Asi kilometry, které na kole najedu, nebudou dosahovat závratného čísla, ale hrdě se na něm budu prohánět centrem Ostravy. Budu fandit Filipovi a jeho srdcové aktivitě Kola pro Ostravu.
Mám to kolo
Děkuji
Za všechno
"

Text upraven, zdroj: http://ostrava.idnes.cz/ostravan-rozdava-bicykly-pomoci-socialni-site-facebook-pi9-/ostrava-zpravy.aspx?c=A151211_143332_ostrava-zpravy_woj

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář