4. března 2011

Jaro už nám klepe na dveře a cyklisti se pomalu začínají osmělovat a zvědavě šlapat první kilometry. Co jen já jsem jich dneska na ulicích viděl!

A protože neleníme, tak jsme se i na tento rok snažili připravit plán, co tento rok podniknout. Pojďme se tedy společné podívat, co se na rok 2011 chystá.

  • Cyklojízdy - ani tento rok je nevynecháme. Pořádat se budou tradiční dvě velké cyklojízdy (jarní a podzimní) a dále také i nějaké menší (Vítání jara, Bibliotour, ...). Chcete sami uspořádat nějakou tematickou cyklojízdu? Ozvěte se nám!
  • Cyklotoulky Ostravou - pro tento rok bychom se rádi společně rozjeli do okolí Ostravy po jejích zajímavostech (přírodní, technické, historické, ...). Pojedete s námi?
  • Cyklodebata - v květnu se bude konat druhá cyklodebata, rádi od Vás uslyšíme, co Vás v Ostravě na kole trápí. A jsme zvědaví, co na to odpovědní lidé odpoví.
  • Kudy kam - víte, kudy dojet ze Slezské do Poruby, nebo z Ludgeřovic do Kunčic? Chystáme mapu opravdových tras, kudy jezdí ostravští kolaři. Chcete nám s ní pomoct?
  • Občan na radnici - rádi bychom zahájili jednání přímo na radnicích jednotlivých obvodů. Na Jihu už byli vstřícní, budou i jinde? Zkusíme tak zapojit ty nejlepší praktiky principu občanské participace.
  • Colos of Ostrava - rádi bychom i tento rok viděli na Colours of Ostrava půjčovnu kol a rádi bychom si tam bezpečně zaparkovali naše kola. Zatím je vše v naprostých plenkách, ale jednání alespoň začala!
  • Občanské sdružení - je to tak trošku logický krok ve vývoji naší komunity. Slibujeme si, že tak budeme mít v jednáních s úřady trošku konkrétnější jméno.

Máte nějaké nápady, co dále? Chcete něco uspořádat? Chcete se zapojit? Ozvěte se nám!

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář