3. července 2013

Obecně prospěšná organizace Kola pro Afriku bude mít na Colours of Ostrava vlastní stan, ve kterém si můžete půjčit kolo nebo ochutnat silný gambijský zelený čaj Ataya.
"Na festivalu budeme zapůjčovat stovku kol za dobrovolný příspěvek a vratnou zálohu 500 korun," vysvětluje ředitel společnosti Kola pro Afriku Roman Posolda. "Veškerý výdělek z dobrovolného půjčovného podpoří transport darovaných kol dětem do Gambie. To je nejdražší část projektu a my se snažíme tuto částku částečně pokrýt právě i z půjčovného těchto kol."

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti, umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe. Společnost funguje na principech dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR.

Pokud byste chtěli darovat kola pro děti v Gambii, můžete tak učinit v Koblově, Hrabůvce, Vítkovicích nebo Výškovicích. Pomoci můžete i dalšími způsoby, např. darováním náhradních dílů, cyklistických věcí a další.

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář