17. dubna 2016

Nová cyklostezka zaplní mezeru na oblíbené výletní trase Ostravanů do krajiny kolem řeky Odry. Po Velikonocích začala dostavba úseku mezi městskými částmi Polanka nad Odrou a Stará Bělá. Odvede cyklisty i chodce z úzké a frekventované silnici, na které je ohrožují rychle jedoucí auta.

Cyklostezka bude začínat u splavu na Odře - významném východišti do CHKO Poodří. Podle tamních lidí tam už měla být dávno. 

Lidé v autech tudy jezdí jako šílenci, protože vědí, že už je to dlouhá cesta, necítí se už v dědině a není tady ani plná čára. Takže si myslí, že tady mohou jet, kolik chtějí. Padesátkou tudy jede málokdo,“ říká Hana Brožová, která bydlí hned u problematické cesty. 

Mít tady teď malé dítě, mám strach ho samotné pustit ven, protože řidiči jsou fakt bezohlední. Cyklostezka je velká pomoc – zvýší turistiku a hlavně bezpečnost,“ dodává soused paní Brožové. 

Podle starosty Ostravy-Staré Bělé Mojmíra Krejčíčka (nezávislý) bude stezka sloužit cyklistům i chodcům. „K budování této stezky se přistoupilo z důvodu bezpečnosti. Je budovaná jako sdružená pro chodce i pro cyklisty v šířce dvou a půl metru. Vede pod komunikací v těsné blízkosti CHKO,“ upřesňuje starobělský starosta. 

Hana Brožová se už na novou cyklostezku těší. „Nám pomůže v tom, že se dostaneme na pěkné procházky k Odře. Cyklostezka je super. Škoda jen, že s tím tak otáleli,“ uzavírá. 

Stavba, kterou platí ostravský magistrát, má být hotová během letních prázdnin. 

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/v-ostravestare-bele-zacne-dostavba-nove-stezky--1598100

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář