7. června 2015

Přes milion čtyři sta tisíc kilometrů se ujelo během měsíce května v rámci soutěže Do práce na kole. Pátý ročník byl opět rekordní: do soutěže se ve dvaceti čtyřech městech po celé republice zapojilo celkem 7258 lidí, čímž narostl počet účastníků o čtvrtinu oproti minulému roku. Soutěžící byli rozděleni do dvou až pětičlenných firemních týmů z 1157 společností a jejich poboček.

V Ostravě se soutěž konala již potřetí, a stejně jako v minulých letech, i letos bylo lokálním organizátorem sdružení OSTRAVOUNAKOLE. Zapojilo se do ní 247 cyklistů z 63 týmů, kteří najeli celkem 56 136 km. Vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek 4. 6. v restauraci Řízkárna u Orla. Ceny byly rozdány v kategoriích výkonnost jednotlivců, pravidelnost dojíždění a kreativita, přičemž odnést si je mohli pouze soutěžící, kteří byli osobně přítomni. Pohárem byl oceněn rovněž nejlepší ostravský cyklozaměstnavatel, kterým se stala společnost CPI. Cenu jí předal čestný host – pan Martin Krejčí, ostravský cyklokoordinátor. Fotografie z vyhlášení naleznete ZDE.

V rámci doprovodného programu soutěže se 12. dubna uskutečnila pro širokou veřejnost Velká květinová cyklojízda. Desítky květinami vyzdobených kol při ní zamířily za příjemného jarního počasí z Landeku podél řeky Ostravice do Hrabůvky a dále do Bělského lesa.

Pro všechny soutěžící se i letos konala tradiční akce „Kafe na triko“. Zapojilo se do ní 11 podniků po celé Ostravě, které nabídly zdarma soutěžícím nejenom kafe, ale např. i džusy, čaje nebo ovoce a zeleninu.

Kdo a co vyhrál?

Týmová pravidelnost

Výherci byli vylosování z 34 týmů, které překonaly 66% pravidelnosti jízd do práce.

1. místo: Kvados team z firmy Kvados a.s.
Ceny: Kniha Cyklistické maso, Nebeští cyklisté, Elektrokola – nová dimenze cyklistiky, Slovinsko, cyklonářadí, 5x blikačky, světlo, poukaz do Řízkárny za 500Kč, držáky Getfinn.

2. místo: Avion tým B z firmy Inter IKEA Centre Česká republika
Ceny: Kniha Cyklistické maso, Nebeští cyklisté, Elektrokola – nová dimenze cyklistiky, Památky Unesco, velké trojúhelníky brašny, 5x blikačky, světlo.

3. místo: tým VP MaR z firmy ArcelorMittal
Ceny: Kniha Cyklistické maso, Nebeští cyklisté, Elektrokola – nová dimenze cyklistiky, Po českých a moravských horách, 100+1 osobností, zámky, 5x vesty.

Výkonnost jednotlivců

Ceny získali soutěžící, kteří za květen najeli nejvíce kilometrů do práce na kole a byli přítomni vyhlášení.

1. místo - Vladimír Žingor 1219 km
Ceny: Azub brašna, triko BO, Cykloatlas Česko, WD olej

2. místo - Aleš Pinkava 1145 km
Ceny: batoh author, triko BO, Tréninková bible pro Triatlonisty, WD olej

3. místo - Radim Bednář 778 km
Ceny: batoh author, triko BO, Dominik Hašek, WD olej

1. místo za ženyMarta Žáčková 754 km
Ceny: cyklonářadí, brašnička na peníze, kniha Norsko

Kreativita

1. místo - Film - Sestry opět v akci/Fakultní nemocnice Ostrava
Ceny: pumpička, 100+1 osobností, Kolosální cesta ke koloseu, Co dělat v nouzových situacích, Moravskoslezské Beskydy, pas na láhev

2. místoPowerpoint tvorba - CPI/Centrum podpory inovací, VŠB-TUO
Ceny: Okolím Berounky, Vysočina, Nejznámější filmová místa, pumpička

Ostravský cyklozaměstnavatel roku 2015

1. místo CPI
Cena: Pohár Cyklozaměstnavatel roku 2015

2. místo Caterpillar

3. místo Statutární město Ostrava

Děkujeme všem sponzorům a partnerům, kteří se podíleli na této kampani a také lidem, jež se letos zapojili a šířili tak myšlenku jízdního kola jako dopravního prostředku. Dále děkujeme Zdeňku Kamrlovi a Petru Prejdovi za fotografie z vyhlašovacího večírku.

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář