9. listopadu 2010

Dočista jsem zapomněl sepsat zápisky z podzimní cyklojízdy!

Je to víc než měsíc zpět a dojmy jsou stále parádní. Krásný a teplý den plný slunce přilákal především fandy městské cyklistiky na společnou projížďku městem. I když nám bylo už začátku docela jasné, že účast bude hned z několika důvodů oproti minulým jízdám slabší, tak se sjela velice příjemné skupina lidí a za účast každého z Vás ještě jednou díky!

Před radnicí se staly velkým hitem elektrokola a jejich testování. Zdálo se mi, že je vyzkoušeli snad všichni kromě mě :) Pokud všechno vyjde, tak se budeme snažit dostat nějaké i na jarní cyklojízdu pro ty, kteří by se snad cítili ochuzeni. Po tradičním sepisování nespokoných připomínek ke stavu cyklodopravy v Ostravě na Zeď nářků (jak to krásně Eva nazvala) jsme už ale neotáleli a vyjeli!

No co bych povídal - jelo se, zvonilo se a hlučilo se. Zvláště jsem ocenil jenoho mladého muže, který již přijel ve vlastním oděvu s kolem nazdobeným transparentem a velice zvukově výraznou trubkou (snad dokonce s neblaze proslolou vuvuzelou). Po tradičním kolečku centrem, kde jsem byli dokonce vpuštění našimi anděly strážnými (strážníci Městské Policie, kteří nás hlídali na kolech) na Masarykovo náměstí - a hele, že to tam najednou šlo projet s cyklojízdou!

V možná až trochu rychlejším tempu (ale fakt jsem se to snažil hlídat!) jsme dojeli podle plánu až do areálu Hornického muzea, kde jsme uspořádali soutěž pro všechny, kteří se s námi dnes projeli a podpořili tak dobrou věc. A protože sluníčko bylo ještě stále vysoko a den dlouhý, hromadně jsme se rozprchli za občerstvením a někteří určitě i za zazčínajícím podzimem někam do přírody. Cyklojízda tedy skončila a nezbývá než se těšit na tu příští celkou - jarní 2011!

Nakonec bych samozřejmě ještě jednou rád poděkoval Vám všem, kteří jste přijeli, pak také strážníkům Městské Policie a v neposlední řadě Ostravským komunikacím za hodnotené ceny do soutěže.

Fotky můžete nelézt jako vždy ve fotogalerii.

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář