28. června 2010

Tak zprávy jsou bohužel ještě o něco horší, než mi tvrdili dělníci na stavbě. Starý železniční most přes Odru bude v rekonstrukci po 4 měsíce a to konkrétně až do 25.10.2010. No, nezbývá než čekat.

Oficiální doporučení cyklistické objížďky zní tato:

Objízdná trasa pro cyklisty: z Nové Vsi podjet pod ulicí Opavskou přes ulici Fričovu najet na ul. Opavskou a přes mimoúrovňové křížení pod Opavskou sjet zpět do Svinova - části Dubí na ulici F. a A. Ryšových.

No ale všichni asi víme, jaké to je jezdit v plném provozu vrchem přes 28 října/Opavskou. Pokud se chcete vyhnout jízdě po 28. října/Opavské, tak v minulé novince naleznete tipy, kudy to vzít možná příjemněji (leč pomaleji).

Na druhou stranu podle zadaných prací to vypadá, že opravený most bude možná i jinak konstruovaný a bude tam konečně dostatek místa pro průjezd dvou kol vedle sebe. No nechme se překvapit.

Když tak nad tím uvažuju, tímto se hezky ukazuje další neduh ostravské městské cyklistiky - neexistence kvalitních alternativ. Starý železniční most přes Odru je úzké hrdlo na trase Poruba - centrum a silný cyklistický dopravní uzel, a jeho zavřením je třeba inkriminované místo zbytečně složitě objíždět. To je prostě špatně.

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář