11. června 2016

Do práce na kole lámalo letos rekordy. Téměř 11 000 lidí urazilo za květnový měsíc více jak 2 miliony kilometrů na kole i pěšky, a to ve 27 městech České republiky. Soutěžící byli rozděleni do dvou až pětičlenných firemních týmů z 1825 společností a jejich poboček.

V Ostravě se soutěž konala již počtvrté, a stejně jako v minulých letech, i letos byl lokálním organizátorem spolek OSTRAVOUNAKOLE. Nárůst soutěžích byl znatelný, jelikož se zapojilo zhruba dvakrát tolik lidí než v roce minulém. V Ostravě tak soutěžilo na 426 cyklistů a chodců z 136 týmů, kteří urazili 5 060 km pěšky a 109 417 km na kole. Vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek 9. 6. v restauraci Řízkárna u Orla. Ceny byly rozdány v kategoriích výkonnost jednotlivců, týmová pravidelnost dojíždění a kreativita, přičemž odnést si je mohli pouze soutěžící, kteří byli osobně přítomni. Pohárem byli oceněni rovněž nejlepší ostravští cyklozaměstnavatelé, kterým vévodila firma Tieto. Ceny předal čestný host – pan Martin Krejčí, ostravský cyklokoordinátor. Všechny fotografie z vyhlášení naleznete v našem albu ZDE.

Letošnímu ročníku kralovali především zdravotníci z řad Fakultní a Vítkovické nemocnice. Bodovali totiž ve všech vyhlášených kategoriích. Za ženy si cenu za nejvíce najetých kilometrů odnesla paní Ščerba z Vítkovické nemocnice s úctyhodným výkonem 1144 km. V kreativní kategorii si cenu za druhé místo převzaly Sestry opět v akci z Fakultní nemocnice, které nás zaujmuly svým videem, jak jezdí do práce na kole.
Nejkreativnějším příspěvkem pro nás byla povídka pana Poštulky z Vítkovické nemocnice s názvem Vítkovický triatlon. Na vítězi jsme vymohli i přečtení příběhu v ostravském nářečí, což u ostatních soutěžících sklidilo ohromný úspěch. Vybrali jsme tedy skvěle.
A aby těch nemocničních týmů nebylo málo, při losování se štěstí usmálo na tým Bulvy z Fakultní nemocnice a hned v zápětí jsme, v ten den již potřetí, předali ocenění týmu Sester opět v akci.

Jsme moc rádi, že se zúčastnilo tolik lidí a děkujeme našim partnerům, kteří nás letos podpořili. Jmenovitě Decathlon, Mojekolo, Kacerle, město Ostrava, Sareza, AktivBESIP, TopKolo, AZUB, Trojhalí, Řízkárna u Orla, JineKafe kavárna, Květovárna, Ostravanka, Sádrový ježek, Seminární centrum Akademie, Cooltour, Minikino a Dock.