11. června 2016

Do práce na kole lámalo letos rekordy. Téměř 11 000 lidí urazilo za květnový měsíc více jak 2 miliony kilometrů na kole i pěšky, a to ve 27 městech České republiky. Soutěžící byli rozděleni do dvou až pětičlenných firemních týmů z 1825 společností a jejich poboček.

V Ostravě se soutěž konala již počtvrté, a stejně jako v minulých letech, i letos byl lokálním organizátorem spolek OSTRAVOUNAKOLE. Nárůst soutěžích byl znatelný, jelikož se zapojilo zhruba dvakrát tolik lidí než v roce minulém. V Ostravě tak soutěžilo na 426 cyklistů a chodců z 136 týmů, kteří urazili 5 060 km pěšky a 109 417 km na kole. Vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek 9. 6. v restauraci Řízkárna u Orla. Ceny byly rozdány v kategoriích výkonnost jednotlivců, týmová pravidelnost dojíždění a kreativita, přičemž odnést si je mohli pouze soutěžící, kteří byli osobně přítomni. Pohárem byli oceněni rovněž nejlepší ostravští cyklozaměstnavatelé, kterým vévodila firma Tieto. Ceny předal čestný host – pan Martin Krejčí, ostravský cyklokoordinátor. Všechny fotografie z vyhlášení naleznete v našem albu ZDE.

Letošnímu ročníku kralovali především zdravotníci z řad Fakultní a Vítkovické nemocnice. Bodovali totiž ve všech vyhlášených kategoriích. Za ženy si cenu za nejvíce najetých kilometrů odnesla paní Ščerba z Vítkovické nemocnice s úctyhodným výkonem 1144 km. V kreativní kategorii si cenu za druhé místo převzaly Sestry opět v akci z Fakultní nemocnice, které nás zaujmuly svým videem, jak jezdí do práce na kole.
Nejkreativnějším příspěvkem pro nás byla povídka pana Poštulky z Vítkovické nemocnice s názvem Vítkovický triatlon. Na vítězi jsme vymohli i přečtení příběhu v ostravském nářečí, což u ostatních soutěžících sklidilo ohromný úspěch. Vybrali jsme tedy skvěle.
A aby těch nemocničních týmů nebylo málo, při losování se štěstí usmálo na tým Bulvy z Fakultní nemocnice a hned v zápětí jsme, v ten den již potřetí, předali ocenění týmu Sester opět v akci.

Jsme moc rádi, že se zúčastnilo tolik lidí a děkujeme našim partnerům, kteří nás letos podpořili. Jmenovitě Decathlon, Mojekolo, Kacerle, město Ostrava, Sareza, AktivBESIP, TopKolo, AZUB, Trojhalí, Řízkárna u Orla, JineKafe kavárna, Květovárna, Ostravanka, Sádrový ježek, Seminární centrum Akademie, Cooltour, Minikino a Dock.

Výherci v kategoriích:

Pravidelnost týmů (losování)

 1. místo - Tým Obrobna 2
 2. místo - Sestry opět v akci z Fakultní nemocnice Ostrava
 3. místo - Bulvy FNO z Fakultní nemocnice Ostrava
   

Výkonnost - muži

 1. místo - Václav Hasal/Avion tým - 1489 km, IKEA
 2. místo - Bogdan Kaleta/Kabeloví maniaci - 1416 km, OPTOMONT
 3. místo - Aleš Pinkava/Obrobna1 - 1336 km, Vítkovické slévárny
   

Výkonnost - ženy

 1. místo - Ľubica Ščerba/VTN_gyn - 1144 km, Vítkovická nemocnice
 2. místo - Gabriela Vysocká/JaN - 924 km, Krajský úřad Moravskoslezského kraje
 3. místo - Pavla Steiger/DŽEFKOBAJCY  - 867 km, GEFCO
   

Cyklozaměstnavatel

 1. místo - Tieto
 2. místo - Ostravské vodárny a kanalizace
 3. místo - Fakultní nemocnice Ostrava
   

Kreativita

 1. místo - Jan Poštulka z Vítkovické nemocnice (soutěžní příspěvek - povídka)
 2. místo - Tým Sestry opět v akci z Fakultní nemocnice Ostrava (soutěžní příspěvek - video)
 3. místo - Kateřina Bambušková z CIT Ostravské univerzity (soutěžní příspěvek - blog)

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář