10. června 2017

Vyhlášení výsledků proběhlo ve středu 7. 6. v restauraci Řízkárna u Orla. Ceny byly rozdány v kategoriích výkonnost jednotlivců a týmová pravidelnost dojíždění.

30. března 2017

Se začátkem března startují po celém Česku registrace do soutěže Do práce na kole. Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Stačí jen vytvořit týmy o 2-5 lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“. Od loňska se mohou soutěže zúčastnit také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdit se bude i na koloběžkách, bruslích a longboardech.

30. října 2016

Ve dnech 26. a 27. října 2016 proběhlo v prostorách břeclavské Cyklosféry setkání Asociace cykloměst. Zúčastnili se jej cyklokoordinátoři a zástupci samospráv i neziskových organizací z celé České republiky.

15. června 2016

Město Ostrava chystá realizovat projekt veřejného sdílení kol, tzv. bikesharing. Tento projekt má za cíl zavést systém sdílení kol a poskytnout tak občanům a návštěvníkům města další možnost přepravy.

Pro dobré plánování a funkčnost systému je však důležité zapojit do přípravy širokou veřejnosti, a proto si Vás dovolujeme požádat o názor, který můžete vyjádřit prostřednictvím dotazníku zde.

11. června 2016

Do práce na kole lámalo letos rekordy. Téměř 11 000 lidí urazilo za květnový měsíc více jak 2 miliony kilometrů na kole i pěšky, a to ve 27 městech České republiky. Soutěžící byli rozděleni do dvou až pětičlenných firemních týmů z 1825 společností a jejich poboček. Přečtěte si jak probíhalo vyhlášení v Ostravě a kdo vyhrál.

4. června 2016

Je to tady! Vyhlašovací večírek proběhne ve čtvrtek 9.6.2016 od 17:00 ve výškovické restauraci Řízkárna u Orla. Klidně dojeďte na kole, protože zahrádka se po vašem příjezdu uzavře a o svá kola tak nebudete muset mít strach.

16. května 2016

Lidé, kteří se zaregistrovali do kampaně Do práce na kole opět získají výhody.
V průběhu května mají možnost využít akce Kafe na triko ve vybraných kavárnách. Stačí se dostavit v triku kampaně Do práce na kole v uvedené dny a získají kávu, kofolu, limonádu nebo dokonce polévku zdarma či za zcela lidový peníz.

7. května 2016

Radě města byl předložen návrh na zřízení pracovní skupiny pro oblast cyklistické  dopravy - Cyklo Aktiv - a ta jej svým usnesením č. 3827/RM1418/57 ze dne 3. 5. 2016 přijala. Návrh byl předložen v zájmu dalšího rozvoje cyklistické dopravy ve městě. Složení pracovní skupiny napomůže zdokonalovat připravované projekty a konání společensko-sportovních a kulturních akcí.

23. dubna 2016

Přestože bylo celý týden hezky, tak v sobotu počasí ukázalo svou odvrácenou tvář. To ale neodradilo čtyřicítku cyklistů a koloběžkařů, kteří se rozhodli zúčastnit 16 km dlouhé cyklojízdy. Cyklojízdu nám odstartovala paní Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravské Ostravy a Přívozu a celou jízdu nás střežili strážníci městské policie i s doprovodnými vozidly. Projet se s námi byli jak koloběžkaři a velocipedisté na historických kolech, tak i tři děti, které si jízdu dle vysmátých obličejů užívaly a předjížděly i zkušenější matadory výpravy.

17. dubna 2016

Nová cyklostezka zaplní mezeru na oblíbené výletní trase Ostravanů do krajiny kolem řeky Odry. Po Velikonocích začala dostavba úseku mezi městskými částmi Polanka nad Odrou a Stará Bělá. Odvede cyklisty i chodce z úzké a frekventované silnici, na které je ohrožují rychle jedoucí auta.