Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
108 Hlasovat
 

Neosvětlená cyklostezska

23. prosince 2016 - 08:47 Ivana

Dobrý den, nevím kam se s podnětem obrátit, tak to zkusím tady. Často jezdívám na kole, někdy i s maličkým synem. Nejčastější trasou je Poruba- Dubina, Zábřeh anebo Hrabůvka.

132 Hlasovat
 

Kryté úschovny kol u nádraží Ostrava Svinov

7. prosince 2016 - 08:02 Rosťa

Dobrý den ,

168 Hlasovat
 

Tyhle stránky jsou k ničemu

25. listopadu 2016 - 11:41 Ondřej Kania

Tyhle stránky jsou k ničemu. Žádné problémy se tu neřeší a nikdo na nic neodpovídá. "OSTRAVOUNAKOLE" nefunguje. Jezdím na kole denně do práce a pořádat akce typu "do práce na kole" považuji za vyhozené peníze. Pokud neexistuje koncepce, tak lidi na kole nepojedou.

26. listopadu 2016 - 13:05
Vyjádření Ostravounakole

Zdravím Ondro a děkuji za Váš názor.

Řekněme si na rovinu, že pohledem na tyto stránky lze celkem pochopitelně nabýt dojmu, že OSTRAVOUNAKOLE moc nefunguje. Komunikace s veřejností je v posledních měsících z naší strany opravdu nedostatečná a je to jedna z oblastí, na které chceme a musíme hodně zapracovat.

Tato neradostná situace je z velké části zapříčiněna tím, že práce pro OSTRAVOUNAKOLE je naší volnočasovou aktivitou, a volný čas je bohužel něco, čeho se nám moc nedostává.

Neznamená to ale, že by OSTRAVOUNAKOLE bylo mrtvým spolkem. To málo času, který máme, aktuálně věnujeme vnitřním záležitostem a koncepci spolku, od čehož si slibujeme, že již brzy budeme moci fungovat lépe.

Kromě toho se například podílíme na přípravě projektu městského bike-sharingu a udržujeme kontakt s magistrátem a s cyklokoordinátorem, kterému předáváme veškeré podněty z těchto stránek i ze setkání s veřejností na různých akcích. Zrovna tento týden mi v poště "přistály" poslední materiály, na základě kterých se chystám doplnit chybějící reakce v sekci "Co vám vadí".

Kampaň "Do práce na kole" považujeme za přínosnou, ohlasy na ni máme kladné a rok od roku nám roste počet účastníků. S jejím organizováním v Ostravě tak počítáme i v roce 2017.

Koncepce cyklistické dopravy v Ostravě samozřejmě existuje a průběžně se vyvýjí. Ostrava udělala v posledních letech v této oblasti velký pokrok, což ale rozhodně neznamená, že by vše bylo ideální.  Bohužel stále občas vznikají situace, jako letos s uzavírkami "na Odře", které nám samozřejmě také vadí a které by se stávat neměly.

O celé problematice by se toho dalo napsat ještě mnoho. Proto pokud byste měl zájem, napište mi na lukas@ostravounakole.cz; můžeme někde v klidu posedět a podiskutovat, rád si Vaše názory vyslechnu. Pokud byste měl zájem se aktivně zapojit do dění, můžeme probrat i případné možnosti spolupráce v rámci OSTRAVOUNAKOLE.

S přáním pěkného dne Lukáš Adámek, místopředseda OSTRAVOUNAKOLE

194 Hlasovat
 

Na nové stezce nákladní vozidlo

23. října 2016 - 17:41 Václav Palička

Dobrý den.
Dnes 23.10.2016 jsem šel, tentokrát vyjímečně pěšky, po novém,v srpnu 2016 dokončeném úseku stezky od mostu přes Odru od Polanky n.O. směr Stará Bělá.
Na stezce jsou jasně vidět otisky pneumatik nákladního vozidla ,které rozmisťovalo protizávějové zpomalovače větru.

242 Hlasovat
 
V řešení

Nebezpečné stromy

18. října 2016 - 20:45 Aleš

V místech poblíž zastávky U Hradu směrem k Ostravici se nad cyklostezku naklání mnoho silných větví vzrostlých stromů, jejichž penosti opravdu nevěřím. Stačí jemný vánek/deštík a hned se na zemi objeví mnoho ( i vetších) větví. Prosím o kontrolu a prořezání, než někoho vážně zraní.

138 Hlasovat
 

ztráta tachometru BC 12.12 STS

31. srpna 2016 - 22:15 Alena

Dobrý den, v pondělí 29.8. večer jsem na trase Třebovice - Přívoz ztratila tachometr. Nálezce prosím o vrácení,
Děkuji

221 Hlasovat
 
Vyřešeno

Most přes Odru

24. srpna 2016 - 16:00 Kamil

Bohužel zavřeli most přes Odru, pod Shopping parkem.... Takže kdo je sebevrah, tak přes rudnou, nebo svinovske mosty, protože most na Dubí se rovněž dělá v sezónu. Z Poruby na Mittal o moc delší. Foto viz můj fb. Kamil Raus.

3. prosince 2016 - 16:00
Vyjádření Ostravounakole

Lávka pod shopping parkem patří vodárnám OVAK. Zkusíme je oslovit s návrhem na úpravu lávky v podobném stylu, jako se letos upravovala lávka přes Ostravici v Hrabůvce.

Lávka U Boříka by měla být dokončena do konce roku.

236 Hlasovat
 
V řešení

Vodárna

18. srpna 2016 - 22:30 Martin

Bylo by možné opravit povrch kolem Vodárny? Ideálně nový asfalt.

350 Hlasovat
 
V řešení

Černá díra, resp. tunel, viz mapa

18. srpna 2016 - 22:15 Martin

V této díře (tunelu) je černočerná tma i za nejslunečnějšího dne. Bylo by prosím možné na obou vstupech umístit pohybové čidlo a při vstupu/vjezdu chodce/cyklisty v této díře na minutu rozsvítit světla?

620 Hlasovat
 
Vyřešeno

Lávka Třebovice, Svinovské mosty

11. srpna 2016 - 11:00 David

Jak jsem se zde na fóru již zmiňoval, lávka je pro nás, pro mne a dvě děti ve vozíku, až do konce opravy uzavřena.

328 Nehlasovat
 
V řešení

Hornopolni

9. srpna 2016 - 21:00 Martin

Kolem Hornopolni by se hodila cyklostezka, ktera by navazovala na Novoveskou a vedla by az k mostu pres Ceskobratrskou. Kolem Hornopolni jsou 2 chodniky, ktere nejsou chodci moc vyuzivany. Ten vzdalenejsi od sidliste by bylo idealni predelat na cyklostezku.

302 Hlasovat
 
Vyřešeno

lavka v Trebovicich

7. srpna 2016 - 08:15 IvetaKarabinova

Kazdy den jezdim do prace na kole pres lavku v Trebovicich,tudiz vim v jakem je stavu,proto jsem mela pochopeni,ze se na 3 dny uzavre.Byla jsem vsak nemile prekvapena ctvrty den,jakmile jsem dorazila pred tuto lavku a tam stala konstrukce nad vodou.Ted tuhle opici drahu zdolavam kazdy den a ani j

Vyjádření Ostravounakole

Rekonstrukce lávky byla dokončena. Zmiňovaná dřevěná konstrukce sloužila jako náhradní řešení, aby nemuselo po dobu rekonstrukce lávky dojít k její úplné uzavírce. Cyklokoordinátorovi jsme předali podnět na řešení kvality povrchu u nájezdu na lávku.

322 Hlasovat
 
Zamítnuto

Lávka SmVaK uzavřená, náhrada?

3. srpna 2016 - 11:15 Ondřej Kania

Proč nenavazuje na stezku "N" ze Svinova někde u splavu blízko dnes již uzavřené lávky SmVAKu regulérní můstek, jako v Hrabové přes Ostravici?

Vyjádření Ostravounakole

S lávkou poblíž vodárenské lávky OVAK se nepočítá. Náklady by byly značné. Zkusíme předat podnět na OVAK, zda by nebylo možné realizovat obdobné úpravy jejich lávky, jako se letos realizovaly v Hrabůvce.

399 Hlasovat
 
V řešení

Cyklostezka (nová) kolem Odry

8. července 2016 - 18:15 26 Ivan

Text problému? Nepíšu problém ale názor protože jsem na Vašich nových stránkách nenašel diskusi! - Jezdím do práce na kole spoustu let, skoro celý život ( je mi 52 let) a to z Výškovic do Poruby.

Vyjádření Ostravounakole

Bylo zahájeno reklamační řízení na kvalitu provedených prací.

344 Hlasovat
 
Vyřešeno

Piktogramy na cyklostezce

22. června 2016 - 19:00 2 Martin

Nedávno došlo k opravení cyklostezky mezi ulicí Svornosti a Dakotou. Bohužel barva cyklostezky i části pro chodce je totožná. Myslím, že značky na začátku a konci stezky opravdu nestačí.

Vyjádření Ostravounakole

Piktogramy byly doplněny.

334 Hlasovat
 
Vyřešeno

Chybí asfalt

20. června 2016 - 10:15 2 Dalibor

Na mezinárodní cyklst.č 5 z Třebovic do Děhylova to je tankodrom(děti) Dodejte tam prosím asfalt!
Ten chybí aji na hrázi podél Odry!Děkuji.

20. června 2016 - 17:15
Vyjádření Ostravounakole

Pro cyklostezku č.5 je počítáno do budoucna s opravou.

Podél Odry je nově postavená cyklostezka v šotolině - zaválcovaném jemném štěrku do štěrkového podloží. Asfaltovat se tato cyklostezka určitě nebude.

417 Hlasovat
 
Vyřešeno

Jak bezpečně dojet z centra do poruby

14. června 2016 - 18:15 Michal

Velmi rád bych jezdil do práce na kole. Dostat se však z Centra, respektive Mariánských hor do Poruby, chce značnou dávku odvahy. Zejména úsek Nová Ves vodárna- Svinov mi přijde opravdu nebezpečný. V jaké fázi jsou realizace cyklostezky, popř. jakou trasu zvolit?

20. června 2016 - 17:15
Vyjádření Ostravounakole

Dostat se z Mariánských hor do Poruby není až tolik složité, samozřejmě záleží odkud kam přesně se chcete dostat. V současnosti je nejjednodušší použít cyklostezky, která vede kolem Hošťálkovic nebo odstavného pruhu na 28. října, jež je nyní uzpůsoben jako objízdná trasa pro cyklisty z důvodu uzavření lávky u Boříka.

Na projektu cyklostezky přes Svinovské mosty a vodárnu se stále pracuje, ale nepočítáme, že to bude v dohledné době.

355 Hlasovat
 
Vyřešeno

Uzavření mostu přes Rudnou

1. června 2016 - 08:30 7 Jana

Dobrý den,

jak se lze elegantně dostat ze Zábřehu do Svinova přes Odru, když most v Nové Vsi u Boříka je uzavřený a stejně tak nově i Rudná?
Řešení lávka OVAKu se zákazem vstupu a pro kolo úzká asi ideální není...

Děkuji.

13. června 2016 - 20:00
Vyjádření Ostravounakole

K dnešnímu dni se nám podařilo zajistit, aby krajský úřad přikázal zhotoviteli, ať ponechá možnost cyklistům projet stavbou. V blízké době by tak měla být alespoň jedna strana mostu průjezdná. Pokud by s tím byly nějaké problémy, dejte nám, prosím, vědět.

306 Hlasovat
 
Vyřešeno

cyklostezka kolem Odry

16. května 2016 - 18:00 Pavlík Měkotka

1. Kdy bude dokončena cyklostezka kolem řeky Odry? Zatím je ve fázi nějakého štěrku se silně nestabilním hrubým povrchem a již měsíce na ni neprobíhá žádná stavební činnost.

16. května 2016 - 19:15
Vyjádření Ostravounakole

1. Cyklostezka je již od února oficiálně hotová. Tento povrch je takzvaná šotolina, zjednodušeně řečeno zalisovaný jemný štěrk do hrubšího podloží. Pro Povodí Poodří to byla jediná možná varianta, jelikož asfaltovou stezku by vzhledem k ochraně přírody nepovolili.
Je pravdou, že na některých místech není štěrk dostatečně zalisován, ale dejme tomu čas, věříme, že si to "sedne".

Celá cyklostezka má okolo 21 km a vede z Antošovic až do Polanky. Nové úseky jsou z Antošovic do Koblova podél rybníků (šotolina), okolo Landek-parku a slepého ramena Odry (asfalt), z Petřkovic podél Odry až do Výškovic (šotolina), kde se napojuje na stávající cyklostezku A.

https://mapy.cz/s/GowH

417 Hlasovat
 
Vyřešeno

Lávka přes Odru ve Svinově (U Boříka).

9. května 2016 - 16:30 Karel Lukeš

Kdy bude zprovozněna lávka přes Odru ve Svinově (U Boříka). Dostat se na druhou stranu řeky je dnes dosti obtížné, zejména pokud stav věci zjistíte až na místě.

9. května 2016 - 18:45
Vyjádření Ostravounakole

Z důvodu zvedání protipovodňového valu na úroveň stoleté vody včetně lávky, je lávka bohužel uzavřena až do konce roku 2016. Od lávky je vyznačena objízdná trasa na ulici 28. října viz mapa. Při výjezdu na mosty lze užít chodníku za svodidly a vyhnout se tak frekventované vozovce.