Vyřešeno
Martin
22. června 2016 - 19:00
315 Hlasovat
 

Nedávno došlo k opravení cyklostezky mezi ulicí Svornosti a Dakotou. Bohužel barva cyklostezky i části pro chodce je totožná. Myslím, že značky na začátku a konci stezky opravdu nestačí.
Myslím, že by výrazně pomohlo namalovat na cyklostezku co možná nejvíce piktogramů, tak aby měla smysl, neboť chodci, kterých chodí v těchto místech opravdu hodně, jdou v polovině případu stejně po cyklostezce. :(

16. prosince 2017 - 07:57
Vyjádření Ostravounakole

Piktogramy byly doplněny.

Komentáře

Přidat komentář

J
Jirka
Touto cestou se přimlouvám i za nějakou osvětu - spolehlivě distribuovaných časopisů, letáků a informačních materiálů vydávaných městem/krajem/obvodem je dostatek a určitě by se tam našel čas od času prostor pro odstavec s nadpisem "To červené je pro cyklisty" - v zahraničí chodci alespoň tuší proč má ten chodník jinou barvu, ale co si tady v čr kolikrát musí člověk občas vyslechnout, když jede vyloženě po červené cyklostezce a chodník je oddělený o pár metrů vedle - viz třeba těch červených 50 metrů zadem střediska po stezce od podchodu u zastávky Hrabůvka kostel směrem k vítkovickému učilišti nebo taky nová oddělená stezka na pravém břehu ostravice mezi kamencem a hrušovem, kde u domova seniorů před benzinkou jsou často nechytré egem napěchované maminky krom vulgárních výlevů schopné i fyzických napadení, že nezákonnou jízdou "po chodníku" ohrožujete ji a její děti, ikdyž jdou po cyklostezce a přitom mají vyhrazený oddělený chodník o dva metry vedle. Třeba i průjezd sadem milady horákové je (od krajského úřadu k tenisovým kurtům) za krásného počasí téměř jistotou, že vás někdo seřve, že jedete na kole po cyklostezce.
M
Martin
Paráda! Piktogramy se opravdu objevily! Snad to alespoň trochu pomůže! Díky moc!