Ondřej Kania
25. listopadu 2016 - 11:41
155 Hlasovat
 

Tyhle stránky jsou k ničemu. Žádné problémy se tu neřeší a nikdo na nic neodpovídá. "OSTRAVOUNAKOLE" nefunguje. Jezdím na kole denně do práce a pořádat akce typu "do práce na kole" považuji za vyhozené peníze. Pokud neexistuje koncepce, tak lidi na kole nepojedou. Že žádná neexistuje bylo zřejmé z letošní sezóny, kdy se v jediný okamžik uzavřely všechny smysluplné trasy pro cyklisty přes Odru. Bohužel, tohle nikdo neřeší nikde, ani na radnici a už vůbec ne tady.

26. listopadu 2016 - 13:05
Vyjádření Ostravounakole

Zdravím Ondro a děkuji za Váš názor.

Řekněme si na rovinu, že pohledem na tyto stránky lze celkem pochopitelně nabýt dojmu, že OSTRAVOUNAKOLE moc nefunguje. Komunikace s veřejností je v posledních měsících z naší strany opravdu nedostatečná a je to jedna z oblastí, na které chceme a musíme hodně zapracovat.

Tato neradostná situace je z velké části zapříčiněna tím, že práce pro OSTRAVOUNAKOLE je naší volnočasovou aktivitou, a volný čas je bohužel něco, čeho se nám moc nedostává.

Neznamená to ale, že by OSTRAVOUNAKOLE bylo mrtvým spolkem. To málo času, který máme, aktuálně věnujeme vnitřním záležitostem a koncepci spolku, od čehož si slibujeme, že již brzy budeme moci fungovat lépe.

Kromě toho se například podílíme na přípravě projektu městského bike-sharingu a udržujeme kontakt s magistrátem a s cyklokoordinátorem, kterému předáváme veškeré podněty z těchto stránek i ze setkání s veřejností na různých akcích. Zrovna tento týden mi v poště "přistály" poslední materiály, na základě kterých se chystám doplnit chybějící reakce v sekci "Co vám vadí".

Kampaň "Do práce na kole" považujeme za přínosnou, ohlasy na ni máme kladné a rok od roku nám roste počet účastníků. S jejím organizováním v Ostravě tak počítáme i v roce 2017.

Koncepce cyklistické dopravy v Ostravě samozřejmě existuje a průběžně se vyvýjí. Ostrava udělala v posledních letech v této oblasti velký pokrok, což ale rozhodně neznamená, že by vše bylo ideální.  Bohužel stále občas vznikají situace, jako letos s uzavírkami "na Odře", které nám samozřejmě také vadí a které by se stávat neměly.

O celé problematice by se toho dalo napsat ještě mnoho. Proto pokud byste měl zájem, napište mi na lukas@ostravounakole.cz; můžeme někde v klidu posedět a podiskutovat, rád si Vaše názory vyslechnu. Pokud byste měl zájem se aktivně zapojit do dění, můžeme probrat i případné možnosti spolupráce v rámci OSTRAVOUNAKOLE.

S přáním pěkného dne Lukáš Adámek, místopředseda OSTRAVOUNAKOLE

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář